اخبار ماموت سیستم

8 نفر که باید برای رشد سریع شرکت-استارت آپ استخدام کنید

26 فروردین 1396 | تازه های فناوری
8 نفر که باید برای رشد سریع شرکت-استارت آپ استخدام کنید
8 نفر که باید برای رشد سریع شرکت - استارت آپ  استخدام کنید

هر کارآفرینی دوست دارد کسب و کارش به نقطه مناسبی برسد و به سرعت رشد یابد. Growth hacking یک راه حل عالی برای رسیدن به این مقصود است اما شما نیازمند به در اختیار داشتن افراد درست و مناسب در این اتوبوس هستید تا به این مهم تحقق بخشید. با استخدام افراد کلیدی شما قادر به رشد سازمان آن هم بدون از دست دادن توانتان در تولید محصولات خوب و سرویس دهی عالی خواهید بود.
در اینجا با هشت  جایگاه شغلی برای شروع آشنا می‎شود(البته وقتی که آماده رشد دادن سازمان هستید)
1.    مدیر پروژه
زمانیکه کمپانی شما رشد می‎کند، نیاز دارید تا خط لوله تان پر باقی بماند. این بدین معنی است که یک نفر باید مسئول زمانبندی های شرکت شما باشد تا مطمئن باشد همه چیز روی برنامه پیش خواهد رفت. در نتیجه، مدیر پروژه ای که استخدام می‎کنید باید کسی باشد که با حفظ ارتباط قوی با کارکنان کلیدی آنها را در برابر وظایفشان پاسخگو  نگه دارد.
2.    استراتژی دهنده کمپین
هدف یک استراتژی دهنده برای کمپین فهم این مساله است که با توجه به    هزینه ها  چه نوع کمپینی بیشترین تاثیر را روی برند شما دارد. از آنجاییکه رشد سریع کمپانی شما مستلزم افزایش بازاریابی است، شما نیاز به یک استراتژیست برای کمپین ها دارید تا به شما بگوید که کجا سرمایه گذاری کنید. این شخص باید قادر به بالانس کردن اولویت های رقابتی بوده و توانایی "نه" گفتن برای محصول بهتر کمپانی را داشته باشد.
3.    نماینده بازاریابی
نمایندگان بازاریابی شرکت در واقع جنبه های اساسی و ضروری هستند و پیاده سازی استراتژی های انتخاب شده توسط استراتژیست، بر عهده بازرایاب ها خواهد بود. این کارمندان باید قادر به ساختن کمپین های بازاریابی و اندازه گیری نتایج بر اساس معیارهای اساسی که شما برای سازمان قبلاً تعیین کرده‎اید باشند. به کار گیری بازایاب های مجرب به شما این اطمینان خاطر را میدهد تا مطلع شوید کمپین ها در کدام قسمت ها قابل بهبود هستند همچنین با ارتباط مستقیم با استراتژیست می‎توانید میانبرهای کاربردی و گزینه های جایگزین را به او پیشنهاد دهید.
4.    مدیر رسانه های اجتماعی
این فرد مسئول توسعه و بروزرسانی رسانه های اجتماعی شما است. رسانه اجتماعی بستری پیچیده با متغیرهای زیادی است که هر روزه در حال تغییر هستند. در نتیجه شخصی که برای این جایگاه استخدام می‎کنید با مسولیت پذیر، دارای قوه قضاوت صحیح و قادر به فکر در خارج از چارچوب علی‎الخصوص در زمان پروموشن های رسانه های اجتماعی باشد. امروزه رسانه اجتماعی امری ضروری برای رشد و ارتقای یک کمپانی است لذا مدیر این بخش در واقع پایش و کنترل گفتمان رایج آنلاین در خصوص برند شما را بر عهده دارد.

5.    استراتژی دهنده محتوا
کسی که به طور تنگاتنگ با مدیر کمپین و مدیر رسانه کار می‎کند همان استراتژی دهنده یا مدیر محتوا است. این فرد مسئول شکل دادن به استراتژی بازاریابی داخلی از طریق توسعه و پرورش محتوای ممتاز و مناسب می‎باشد.
استراتژی های خوب برای محتوا به شما کمک می‎کند تا بفهمید مشتریان شما چگونه افرادی هستند و نیازها و آرزوهایشان چیست و چگونه کمپانی شما می‎تواند اینگونه نیازمندی ها را براورده سازد. با استفاده ازاین اطلاعات، مدیر محتوا به شما کمک می‎کند تا محتوایی ایجاد کنید تا شخصیت های مختلف بازرایابی در مراحل مختلف چرخه خرید را مورد هدف قرار دهند و در نهایت دارایی های بازرایابی برای سازمان ساخته که به رشد مداوم کمپانی می‎انجامد.
6.    تحلیلگر
در بازاریابی، مانند خیلی از کارهای دیگر هیچ چیزی قبل از اندازه گیری دقیق قابل درک و ارزیابی نخواهد بود. اندازه گیری ، تحلیل و تفسیر داده های شما دامنه کاری یک تحلیلگر را تشکیل میدهد.  این کارمند به شما کمک می‎کند تا به درستی مشتریان را بخش بندی کنید و گروه مناسب را مورد هدف بازرایابی قرار دهید. او میتواند کارایی کمپین های شما را اندازه گیری کرده و در فرایند آزمایش  و بهینه سازی مستمر به شما یاری رساند که این مهم حکم سوخت را برای حرکت  به سمت رشد دارد.
7.    طراح وب
طراح وب شما کسی است که باید تا حدودی دانش کدنویسی هم داشته باشد و وب سایت شما را بروز نگه داشته و تجربیات موفقی که از لابه‎لای تحلیل ها کشف کرده اید را پیاده سازی می‎نماید. این فرد با استراتژیست محتوا در زمینه بازرایابی ایمیلی و Landing Page ها کار می‎کند و به شما کمک میکند تا غالب های آماده و سفارشی سازی شده برای سیستم های مختلف بازرایابی داشته باشید.
این سفارشی سازی در حال انجام به شرکت کمک میکند تا  چشم اندازی به بازاریابی شما داده و شما را به سمت رشد بیشتر سوق دهد.
8.    کپی رایتر
به نظر میرسد که استخدام یک کپی‎رایتر همراه با مدیر محتوا لزومی ندارد، اما واقعیت غیر از این است. یک کپی‎رایتر به عنوان مجری یک کپیِ فروش محور برای ایمیل ها ، landing page  ها و تماس ها می‎نویسد تا استراتژی سراسری بازرایابی شما را راهبری نماید.
یک کپی‎رایتر خبره به‎خوبی می‎داند تا چگونه نیازهای چشم انداز شما را دریافته و نقطه ضعف اصلی را پیدا کرده و چشم انداز شما را در راستای فروش موفق هدایت می‎کند. کپی‎رایترها می‎دانند که تنها چند ثانیه برای جلب توجه بک نفر فرصت دارند و می دانند که چطور در ظرف همین زمان کوتاه او را وادار به حرکت نمایند.
استخدام برای رشد کمپانی به معنی پیدا کردن استعدادهای های مشخص برای پر کردن نقش هایی است که کمپانی شما را به جلو هدایت می‎کند. با پیدا کردن این هشت نوع نیرو و اضافه کردن آنها به تیمتان، شرکت را در موقعیت رشد رو به جلو قرار خواهید داد.
ترجمه و ویرایش:
مازیار محمّدی لیسه رودی
 https://ir.linkedin.com/in/mazyar-mohammadi-26757461