اخبار ماموت سیستم

7 درس رهبری که شما می توانید از یک مدیر عامل فوق العاده موفق یاد بگیرید

22 خرداد 1396 | تازه های فناوری
7 درس رهبری که شما می توانید از یک مدیر عامل فوق العاده موفق یاد بگیرید
7 درس رهبری که شما می توانید از یک مدیر عامل فوق العاده موفق یاد بگیرید

از چندین نظر، اعتقادات و تفکر کنونی پیرامون رهبری در مقایسه با اعتقادات رهبری در نسل قبل فوق العاده هستند.مدت زیادی نیست که اینطور حس میشود که رهبران مجبور هستند با یک مشت آهنین مدیریت کنند، به افرادشان اهمیت ندهند، یا از اینکه خود را در مقابل آن افراد آسیب پذیر نشان بدهند بترسند.
این می تواند یک شروع برای ارائه تعریفی ساده از مفهوم "رهبری" باشد. با John Aedas و Lolly Daskal راجع به متن زیر مذاکره کردیم:
"رهبران کسانی هستند که تاثیر مثبتی به وجود می آورند و بر عملکرد دیگران موثرند"
ممکن است مثال بهتری برای  یادگیری از یک رهبر مدرن، بهتر از مدیر عامل شرکت SAP،Bill McDermott نباشد.
وی از زمانی که در May 2014 تنها مدیر عامل شرکت SAP شد، نتایج حاصله از عملکردهای وی (سهام تا بیشتر از 30 درصد افزایش یافت) و تعهد او در بوجود آوردن تاثیر مثبت در جهان و نفوذ بر دیگران موجب شد تا دو پله نسبت به سایرین بالاتر باشد.
در پی مصاحبه با وی در پادکست Follow my lead، او مطالب زیادی درباره رهبری عنوان کرد. او مدیر عامل شرکت چند بیلیون دلاری است اما تفکرات او و اشتیاق به نقش رهبری، مدیریت خط مقدم و مدیریت ارشد فوق العاده است.
در اینجا هفت مورد از بهترین دروس رهبری وی وجود دارد;
1)    رهبر با اهداف بلندتر:
Simon Sinek یکی از افرادی است که دایره ای از سوال ها را برای پیشبرد موثر نقش رهبر، مطرح کرد که به دایره طلایی شهرت دارد. در این دایره سوالات (چرا، چگونه و چه جایی بهترین نقطه برای شروع است؟) جای دارند.
McDermott با 80,000 کارمندش راجع به علت وجود واهمیتشان در سازمان خود همواره صحبت می کند.
طبق گفته McDermott ،"داشتن اهداف بلندتر هم به مشتری وهم به افراد سازمان مرتبط است زیرا شما مخاطرات فراتر از پول را در نظر می گیرید."
وقتی شما یک کمپانی را راه اندازی کنید و اهدافی برای موجودیت های فراتر از پول تعریف نکرده باشید، نمی توانید سایر اعمال سازمانی خود را نیز انجام دهید. اگر شما قصد راه اندازی یک کمپانی را دارید قبل از اینکه به فکر توسعه وب سایت باشید، اهداف سازمان را تعیین کنید.

2)     افراد مناسب را استخدام کنید

بزرگترین اشتباهی که در برخی از سازمان ها رایج این است که آنها گمان می کنند که باید در همه زمینه ها کارشناس و خبره باشند.
طبق گفته McDermott "هر رهبری باید تواضع داشته باشد تا تشخیص دهد که موفقیتش بر پایه انتخاب بهترین افراد خواهد بود.
یکی از بهترین راه هایی که میتوانید افراد مناسبی را استخدام کنید این است که نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و سپس افرادی را استخدام کنید که در نقاط ضعف شما قوی هستند.

3)    از دیگران یاد بگیرید اما اعتبار خود را حفظ کنید

در پایان رهبران باید معتبر باشند وطبق گفته McDermott تنها راهی که میتوانند به این اعتبار دست یابند این است که از رهبران موفق مطالب زیادی را بیاموزند و آنها را در کار سرمشق خود قرار دهند.
شما به عنوان یک رهبر همواره باید در مسیری حرکت کنید که به صحت و درستی آن ایمان دارید بنابراین لزومی ندارد که همیشه به اعمال نظرات مدیران بالاتر از خود توجه کنید زیرا آن ها همواره از شما میخواهند که در مصارف مالی صرفه جویی کنید و به رقم بالایی از درآمدزایی برسید و روی افراد کم تجربه و تازه وارد سرمایه گزاری نکنید. این عقاید اشتباه است و بهتر است که شما بر روی افرادی سرمایه گذاری کنید که معتقدید میتوانند در دراز مدت عامل رشد، موفقیت و پیشرفت سازمان شما باشند.

4)    استراتژی کسب و کار را دست کم نگیرید
طبق گفته McDermott ،" رهبران می توانند اشتباهات زیادی را نادیده بگیرند، اما هرگز استراتژی نامناسب را نادیده نخواهند گرفت."
یک رهبر میتواند به استراتژیهای گوناگونی عمل کند.اما اگر این استراتژی موجب موفقیت مشتری شما نشود، پس شانس این استراتژی در موفقیت شما نیز صفر است.
5)    به رکن اصلی اعتماد کنید
اولین سوالی که مردم به محض دیدن شخصی از خود میپرسند این است که : " آیا این فرد قابل اعتماد است؟"
تنها راهی که میتوانید کسب اعتماد کنید این است که ابتدا بدون قید و شرط اعتماد کنید. انسان ها حس غریزی بسیار قوی در تشخیص حقانیت افراد دارند.به افراد خود نشان دهید که چه کسی هستید و چه توانایی هایی دارید، با عمل نه با حرف.

6)    بر روی دلایل ریشه ای موفقیت تمرکز کنید
هر سازمانی باید برای برقراری کسب و کار خود نتایجی کسب کند. به همین دلیل است که باید نتایج را خوب بشناسیم، اما شناختن دلایل ریشه ای نتایج با ارزش تر است.اگر شما دلایل ریشه ای دستاوردهای حاصل از نتایج را بدانید میتوانید با قدرت بیشتری در افراد خود ایجاد انگیزه کنید.

7)    به یاد آورید، این یک کار تدریجی است

کسب و کار و رهبری یک سفر است و باید به خاطر داشته باشید که این یک طرز فکر است که  شما در یک بازی طولانی هستید. طبق گفته McDermott :" ما هر روز باید مرور کنیم که چه دستاوردهایی نسبت به دیروزمان به دست آوردیم و تصور کنیم که فردا میخواهیم چگونه باشیم."
بدون توجه به اینکه چه احساسی شخصی درباره SAP  و Bill McDermott دارید، از خود بپرسید : چند مورد از این دروس را به طور مداوم پیاده سازی می کنید؟ اگر شما چند وقفه را شناسایی کنید، بهتر است که امروز به فکر حل این مشکلات باشیم.
در پی و تحقیقات پیرامون بررسی ویژگی های یک رهبر موفق و مواردی که در عملکرد موثر وی تاپیرگزارخواهند بود، از بین 6 هزار رهبر موجود مشخصات 4 رهبر شناسایی شدند به نام های (Ruler, Exploiter, Pleaser and Welder ) که به شما کمک میکند تا بدانید که باید شامل چه خصوصیاتی باشید تا جزء این افراد قرار بگیرید.

ترجمه: پریسا زند وکیلی
منبع: لینکدین آقای John Aedas