اخبار ماموت سیستم

چگونه مشاوران به موفقیت در پیاده سازی ERP کمک میکنند ؟

20 فروردین 1396 | تازه های فناوری
چگونه مشاوران به موفقیت در پیاده سازی ERP  کمک میکنند ؟


 
چگونه مشاوران به موفقیت در پیاده سازی ERP  کمک میکنند ؟
پیاده سازی راهکار ERP اگر بدون برنامه ریزی درست باشد، به عنوان یک ریسک در نظر گرفته می‎شود. اگر می‎خواهید ERP شما براحتی و بدرستی پیاده سازی شود، پیشنهاد می‎کنیم که مشاورانی مجرب از بیرون سازمانتان به کار بگیرید تا پیاده سازی پروژه را برای کمپانی شما بخوبی برنامه ریزی کنند. یک مشاور ERP به سازمان شما کمک می کند تا هر چه سریع تر با ERP آداپته شده و حداکثر منفعت از هر ماژول را ببرید. برخی سازمان ها اعتقادی به استفاده از شرکت های مشاوره برای پیاده سازی نرم افزار ندارند، اما این مساله سازمان را در پروژه های بزرگ نرم افزاری با ریسک مواجه می کند.

مشاوران ERP به شما کمک می‎کنند تا توسعه نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی را پالایش و طراحی نمایید، مشاوران ERP دانش بالایی در خصوص برنامه هایی که باید قبل و بعد از پیاده سازی پیگیری شوند دارند. به کمک مشاوران ERP در زمان کوتاه و با زحمت کمتر، ERP را در سازمانتان گسترش می‎دهید.
مستندسازی فرایند کسب و کار
مسائل بسیاری در سازمان وجود دارد که همه کارمندان بخوبی از آنها اطلاع ندارند. واقعیت های پوشیده ای وجود دارند که باید روی آنها تمرکز شود ولی سازمانها نسبت به آنها بی توجه هستند. یک مشاور ERP این کار را برای سازمان ها انجام میدهد و بعد از واکشی مسائل آنها را تحلیل می‎نماید. با این روش کار ضعف های سازمان توسط مشاور مشخص می شود. فراموش نکنید که یک خطای کوچک می تواند موجب ضرر بزرگی شود.

تجربه
معمولاً کمپانی های ERP، نرم افزار را به سازمانها می دهند اما اینکه چگونه باید پیاده سازی انجام بشود مغفول می‎ماند. یک مشاور اصولاً با تجربه اش کار میکند و این مهم را به خوبی به سر منزل مقصود می رساند. تغییرات بسیاری ممکن است به خاطر ERP رخ دهد، یک مشاور راهکار مناسب برای سازمان شما را تخصیص می‎دهد.
ادراک
نرم افزار ERP برای افرادی که چیزی راجع به آن نمی دانند براحتی قابل درک و تفسیر نیست. شرکت مشاوره در فرایند پیاده سازی به آنها کمک کرده و موضوع را برای کارمندان قابل درک می‎نمایند. فناوری های جدید همیشه به آسانی قابل انطباق در شرکت ها نیستند و به دلایل بسیاری مردم از به کار بردن  ERP رنج می‎برند. اما این وظیفه مشاور است که با ارائه روش ساده و قابل فهم برای کاربران این فرآیند را آسان نماید.

 
رهبری
در بسیاری از شرکت های کوچک، نیروی انسانی کمتری وجود دارد و اکثر آنها دانش کافی در خصوص برنامه ریزی پروژه توسط ERP را ندارند. یک رهبر عالی تنها می تواند راه برای انجام این فرایند نشان دهد. یک رهبر کارآمد و مفید می تواند از نهایت بهره وری کارمندان استفاده کند. برای مدیران، این ضروری است که فرایند را درک کرده و مشاور این کار را برای آنها انجام میدهد.
برخی شرکت‎ها به منظور کاهش هزینه علاقه ای به همکاری با شرکت های مشاوره ندارند در حالی که این یک اشتباه فاحش است. ارزش افزوده ای که تیم مشاوره ایجاد می کند این است که سازمان شما از حداکثر مزایای ERP بهره‎مند خواهد شد.

تالیف و گردآوری: مازیار محمدی لیسه رودی