اخبار ماموت سیستم

نقش SAP در انتخابات ریاست جمهوری

2 اردیبهشت 1396 | تازه های فناوری
نقش SAP در انتخابات ریاست جمهوری
همکاری مشترک شرکت نرم افزاری SAP با رویترز برای قدرتمند کردن داده های روزنامه نگاری در عصر دیجیتال و پوشش خبری عمیق انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا

شرکت نرم افزاری SAP به طور رسمی همکاری خود با رویترز آغاز نموده است. این همکاری ابزارهایی را به همراه آورده که موجب دگرگونی در صنعت رسانه های دیجیتال و قدرت بخشیدن به داده های روزنامه نگاری رویترز در خصوص پوشش انتخابات امریکا شده است.
در راستای این همکاری، رویترز پایگاه داده SAP HANA را روی پلتفرم ابری مستقر کرده که به عنوان backbone جدید برای سامانه نظرسنجی رویترز کار میکند و از پلتفرم SAP موبایل نیز برای ساخت اپلیکیشن موبایل به نام "white house run"  بهره برده که به رای دهندگان این قابلیت را می دهد تا نقش یک کاندیدای ریاست جمهوری را شبیه سازی نمایند. به علاوه تیم های تحریریه رویترز در حال حاضر از نرم افزار SAP Lumira استفاده می کنند که برای تحلیل داده ها به صورت آنالیتیک استفاده شده و جورنالیست ها به کمک آن می توانند داستان های تصویری بسازند.
چشم انداز رسانه ای این پروژه تجربه یک دگرگونی دیجیتال است. مجموعه این تکنولوژی ها سبب تغییر در نحوه دسترسی جامعه به اطلاعات، نحوه تحویل اطلاعات و نحوه استفاده روزنامه نگاران از تکنولوژی برای تولید محتوایی عمیق تر، دقیق تر شده است. داده های روزنامه نگاری به سازمان های رسانه ای اجازه میدهد که تا همیشه پوشش خبری به موقع و متقاعد کننده ای داشته باشند. بواسطه این همکاری SAP لایسنس این تکنولوژی را به رویترز داده است چرا که رویترز این تغییر را هدایت می نماید.
رویترز تکنولوژی های SAP را در سه حوزه کلیدی پیاده سازی کرده است:
•    اپلیکیشن موبایل "White House Run" برای شبیه سازی انتخابات  طراحی شده و با کمک Poling Explorer  یا همان سامانه نظرسنجی به کاربران حس واقعی انتخابات می دهد چرا که در این اپلیکیشن از داده های آماری کسب شده هم استفاده می گردد. به علاوه در داخل همین  نرم افزار می توانید اخبار انتخابات را دنبال کرده و از دیگر قابلیت های آن لذت ببرید.


•    مصورسازی داده ها  و جستجو – رویترز نرم افزار SAP Lumira  را در اختیار تیم های تحریریه قرار داده تا در خصوص تحلیل نظرسنجی ها به روزنامه نگاران کمک کنند و منجر به تولید داده های تصویری قابل قبول برای مخاطبان گردد.دسترسی به داده ها به صورت بلادرنگ، اطلاعات داده محور ، شفاف سازی تمایلات و احساست توده جامعه، نه تنها روزنامه نگاران را قادر به تولید اطلاعات جذاب و قانع کننده نموده بلکه به مخاصبان و شهروندان بینشی یکتا از انتخابات 2016 ریاست جمهوری امریکا داده است.


•    به گفته دانیل ماندل مدیر ارشد درامد رویترز، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا مهم ترین اتفاق سال 2016 بوده است و رای دهندگان با تکیه بر پوشش رسانه ای رویترز اقدام به تصمیم گیری آگاهانه نموده اند.  به علاوه همکاری و مشارکت با SAP به رویترز امکان ساخت یک پلتفرم تکنولوژیکی داده که به واسطه آن تیم های تحریریه رویترز قابلیت مرتب سازی کارامد روی انبوهی از داده ها را دارند. نتیجه این تکنولوژی ها برای مخاطبین اخبار بی طرفانه و مستقل به همراه اطلاعاتی است که آنها از رویترز انتظار دارند.
مردم با قلب هایشان، دلهایشان یا کیف پولشان رای می دهند؟ آیا به کسی رای میدهند که به باورهایشان شخصیت می دهد یا کسی که به اهداف و اولویت های آنها تحقق می بخشد؟ هنگام انداختن رای در صندوق آیا مردم از خود می‎پرسند که شخص مورد نظر مناسب برای خوردن یک بستنی در یک روز آفتابی است؟
اگر تنها یک پاسخ برای این سوال که "چگونه می توان رای یک فرد را تسخیر کرد" وجود داشته باشد، به نظر می‎رسد که تا کنون کسی جواب آن را پیدا نکرده است. کاندیداهایی که روزی شکست ناپذیر تلقی می شدند از بازی خارج شده و دیگرانی که از نظر ما شانسی برای رقابت نداشتند پیروز شدند.
رویترز با کمک گرفتن از متن‎ها، عکس ها، ویدئو ها و داده های نظرسنجی  SAPیک راه جدید برای بازگو کردن داستان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوجود آورده است.
اپلیکیشن "White House Run" به مردم این قابلیت را می دهد تا کاندیدای خود را بسازند. بعد از پاسخ دادن به 5 سوال اولیه شامل وابستگی حزبی، جنسیت، قومیت و نژاد، دینداری و اولویت های اول سیاسی، کاربران باید یک سخنرانی کوتاه در خصوص مسائل مهم ارائه بدهند. داده های نظرسنجی رویترز به اندازه گیری میزان هماهنگی و مطابقت کاندیداها با نظرات رای دهندگان می پردازند. مسائل مورد بحث طیف گسترده ای از مسائل زیست محیطی، کنترل سلاح تا تروریزم را در بر می‎گیرد.
ار آنجایی که کاندیداهای واقعی به طور مستمر در خصوص رویدادهای جهان مورد سوال قرار می‎گیرند، در بازی “White House Run” هم تلاش شده تا موقیت مشابهی بوجود بیاید. سوال ها در “مصاحبه های مطبوعاتی ” ، “مناظرها” و “تالار شهر” پرسیده خواهد شد و بازیکن ها بر اساس عملکردشان امتیاز می‎گیرند.
اپلیکیشن به بازیکنان این قابلیت را می دهد تا از طریق فیسبوک باهم در ارتباط باشند امتیازاتشان را مقایسه کنند. اگر بازیکنان فیسبوک نداشته باشند می توانند از طرق دیگر پیشرفت خودشان و امتیازات بازیکنان درجه یک را ببینند.
جنیفر مورگان ریاست SAP در امریکای شمالی می گوید " تکنولوژی های دیجیتال موجب تغییر شکل سیاست و انتخابات شده و رای دهندگان آمریکایی را به رای دهندگان دیجیتال مبدل نموده است".

ترجمه: مازیار محمدی لیسه رودی