اخبار ماموت سیستم

ابزار هایی برای تحلیل پیشگویانه انتخابات ریاست جمهوری

31 اردیبهشت 1396 | تازه های فناوری
ابزار هایی برای تحلیل پیشگویانه انتخابات ریاست جمهوری


ابزار ها می توانند برای تحلیل پیشگویانه جهت تصمیم گیری در شرکت ها و ستادهای سیاسی کمک کنند، اما انتخابات سال 2016 آمریکا نشان داد که احساسات هنوز هم یک عامل قدرتمند برای رای دهندگان است.
در میان کاربران سازمانی که از ابزار های تحلیل پیشگویانه استفاده می کنند، اجماع کلی این است که جریان داده ها همیشه برای تصمیم گیری کسب و کار محیاست. اما در عرصه سیاسی، این محاسبه خیلی دقیق و سر راست نیست.
دلیل بزرگی که دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 بالای دست هیلاری کیلینتون در آمد این است که ستاد انتخاباتی کلینتون تصمیم گیری های کلیدی استراتژیک و تاکتیکی خود را تا حد زیادی بر پایه تجزیه و تحلیل داده اتخاذ میکرد، در حالیکه ترامپ به صورت احساسی و درونی رای دهنده گان را جذب کرد و در کمپین انتخاباتیش ظاهراً در ابتدا توجهی به آمار و ارقام تحلیلی برای هدایت ستاد انتخاباتیش نداشت.
"هنگامی که شما یک رویکرد تحلیلی را می پذیرید، شما مسائل را آنگونه که هستند میبینید اما چیزی که احساسات می تواند انجام دهد این است که با تغییر رفتار مردم، وضعیت کنونی و واقعیت حاضر را تغییر دهد"
Pradeep Mutalik دانشمند محقق در مرکز Yale برای اطلاعات پزشکی و وبلاگ نویس انتخاباتی برای مجله Quanta.
به گفته ,Mutalik ترامپ به اصطلاح یک حوزه" تحریف واقعیت" ساخت، در اصل توصیف این که چگونه بنیانگذار کمپانی اپل Steve Jobs  توانست برنامه های توسعه تکنولوژی را شکل دهد و ایده آل های خود را زمانبندی کند و دیگران را متقاعد کند که چیزی که به نظر ناممکن می رسد می تواند تحقق یابد. خواه شما با ترامپ موافق باشید یا نه، شخصیت او شور و اشتیاق ساطع می کند، درست مثل کاری که کرد، به علاوه این موضوع به طور واضح در انرژی هوادارانش تاثیر داشته است.
در ابتدا، زمانی که ترامپ استفاده از داده ها را در کمپین آغار کرد و آنرا به طور مبالغه آمیزی "Big Data یا کلان داده" نامید، بحث های زیادی راجع به ساده لوحانه بودن کمپین او شکل گرفت.
اگرچه بعداً جزییات بیرون آمده، تصویری کاملا متفاوت پدید آورد. کمپین ترامپ به تدریج سرمایه گذاری عظیمی روی یک عملیات تحلیلی انجام داد که در واقع از ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل پیش گویانه استفاده می کرد تا راهبری پیام رسانی ، جذب سرمایه و ایستگاه های کمپین را به خوبی انجام دهد.
به نقل ازستاد ترامپ ، در اینکه ستاد کلینتون تحلیل پیشگویانه را خیلی نزدیک به مرکز عملیات خود گذاشته است شک و تردید وجود دارد.در واقع هر تصمیمی که توسط سرمایه گذار اتخاذ می شود در در سیستم پیام رسانی قرار می گیرد  و اثربخشی آن توسط مدل های پیشگویانه مورد آزمایش و تست قرار می گیرد.
نتیجه انتخابات لزوماً نمی تواند بیانگر این موضوع باشد که کاندیدایی که تمرکز خود را روی آمار و ارقام تحلیلی گذاشته هرگز قادر به شکست دادن کاندیدای دیگر با تمرکز روی احساسات مردم، نخواهد بود.
در عمل، تحلیل و احساسات لزوماً متناقض نیستند. اما به گفته Mutalik "پیروزی ترامپ شکاف هایی را در رویکرد صرفاً داده محور ایجاد کرد" شکاف هایی که میتواند عاقلانه باشد که تیم های تحلیلی سازمان به خوبی در ذهن نگاه دارند.

ترجمه: پریسا زندوکیلی